Перейти к содержимому
Главная страница » Іспити

Іспити

У перекладі з корейської мови Тае означає удари ногою, квон — кулак або удари рукою, До — це шлях. Тобто,  Таеквон-До   має дві складові: перша — це «таеквон» використання рук і ніг в цілях самооборони, і друга «До» життєвий шлях, що включає в себе морально-етичне виховання особистості і інтенсивне ментальне тренування для розвитку вищої свідомості через розуміння культури і філософії Таеквон-До. Вже в самій назві закладена суть Таеквон-До, а саме гармонійний розвиток людини як фізично, так і духовно.

Таеквон-До  володіє привабливою ефектністю. Культура руху вражає глядача та дарує насолоду тому хто займається. Таеквон-До  дає всебічний розвиток тіла і духу, що  поєднуються з почуттям насолоди технікою і рухом. Сподіваюся, що дана стаття допоможе всім учням Таеквон-До краще зрозуміти мистецтво, яким вони займаються, а для тих, хто з ним ще не знайомий, стане стимулом прийти в До-Янг і переконатися у сказаному.

принципи таеквон-до

  • Ввічливість.
  • Чесність.
  • Наполегливість терпіння.
  • Самовладання самоконтроль.
  • Непохитність духу.

Кваліфікація

 Кожен колір поясу несе в собі символічне значення.


БІЛИЙ  — для початківців, пояс  є  ознакою чистоти і відкритості для пізнання. Колір чистого аркуша, на якому ще тільки належить написати перші рядки таеквон-до.  Початок шляху.

ЖОВТИЙ — символізує плідний грунт, на якому проростуть знання. Колір весняного сонця, що сходить. Уособлює початок довгого шляху, який належить пройти  кожному учню, і цей шлях сонце таеквон-до освітило своїми променями.

ЗЕЛЕНИЙ — символізує перші паростки, посіяних знань. Колір розквітаючій природи, колір літа. На цьому рівні вчитель бачить, що в учні вже проростають посіяні зерна, але ці зерна ще дуже маленькі і слабкі. Учень робить перші кроки в розумінні і сприйнятті таеквон-до і себе, як єдиного цілого.

СИНІЙ — символізує небеса, до яких, подібно зростаючому дереву, в процесі тренувань спрямовується майстерність таеквондіста.  Учень, що носить цей пояс, усвідомлює що він частка цілого. Володар синього пояса піднімається на нові висоти таеквон-до і одночасно опускається в незвідані глибини філософії бойового мистецтва.

ЧЕРВОНИЙ — колір стиглості плодів і зрілості знаннь, колір осені — часу збору врожаю і підведення підсумків. Володар червоного пояса повинен подивитися на шлях, що він пройшов і визначити нові цілі й нові завдання.

ЧОРНИЙ — колір мудрості, об’єднує всі кольори, колір майстра. На противагу білому, символізує майстерність, володіння таеквон-до, а також те, що власник цього пояса не боїться сил зла.
 

Між основними кольорами поясів існують перехідні ступені, наприклад жовтий пояс із зеленою смужкою, або синій пояс з червоною смужкою. Таким чином, розділяють десять учнівських ступенів, так званими гипами і нумерованих від нижчих до вищих: десятий гип — білий пояс, перший гип — червоний пояс з чорними смужками. Чорні пояси підрозділяються на дани. Відмінності між володарями чорних поясів позначаються римськими цифрами.