Перейти к содержимому
Главная страница » 7 ГИП (жовто-зелений пояс)

7 ГИП (жовто-зелений пояс)

 Туль: «ДАН-ГУН»

 «ДО-САН»

Теорія:

Білет № 1 Що означає слово Таеквон-до? Духовні засади Таеквон-до. Назвати корейською мовою рівні завдання ударів у Таеквон-до.

Відповідь: Корейське «тае» означає «виконання удару ногою в стрибку або польоті», «квон» — «кулак» (головним чином в контексті завдання удару або розбивання чогось рукою), «до» — «мистецтво», «шлях» — шлях істини, торований у минулому, покритий святістю та мудрістю. Поєднавши всі разом, отримуємо, що слово «таеквон-до» означає систему духовного тренування та техніку самооборони без зброї поряд зі здоров’ям, а також кваліфікованим виконанням ударів, блоків та стрибків, що виконуються голими руками та ногами для ураження одного чи кількох суперників.

Принципи таеквон-до:

1) Ввічливість (Ye Ui);

2) Чесність (Yom Chi);

3) Наполегливість (In Nae);

4) Самовладання (Guk Gi);

5) Непохитність духу (Baekjul Boolgool).

«Нопунде» — верхній рівень (вище рівня плечей); «Каунде» — середній рівень (між рівнем пояса і рівнем плечей); «Наджунде» — нижній рівень (нижче рівня пояса).

Білет № 2 Дата народження Таеквон-до. Розшифрувати духовний принцип «Поштивість». Туль «ЧОН-ДЖІ» (розшифрувати назву та вказати кількість рухів)

 Відповідь: свою назву Таеквон до отримав 11 квітня 1955 року.

Формуючи свій характер, що займаються Таеквон-до повинні практикувати такі прояви чемності, включаючи їх як обов’язкові елементи в тренувальний процес:

Розвивати дух взаємоповаги.

Соромитися своїх шкідливих звичок.

Бути ввічливим.

Підтримувати атмосферу справедливості та гуманізму.

Дотримуватись ієрархії між тими, хто займається та інструктором, початківцями та кваліфікованими спортсменами, старшими та молодшими.

Поводитися відповідно до прийнятого етикету.

Поважати становище інших. Поводитися з іншими чесно та відкрито.

«Чон Джі» перекладається як «рай земний». На сході воно інтерпретується як створення світу та зародження історії людства. Це перший туль, з яким знайомиться новачок. Він складається із двох частин, перша з яких символізує Землю, а друга – Небеса. Кількість рухів: 19.

Білет № 3 Що означає жовтий колір пояса? Розшифрувати духовний принцип «Чесність».

Жовтий — символізує Землю, в яку кладуть насіння і з якої виростає коріння Таеквон-до.

Кожен має вміти відрізняти правильне від помилкового, у разі власної неправоти, відчувати докори совісті. Нижче наведено кілька прикладів, що ілюструють нестачу зібраності:

Викладання інструктором неправильної техніки через прогалини освіти або безвідповідальності.

Використання спортсменом підпиляних дощок при демонстрації сили ударів.

Спроби інструктора закамуфлювати недоліки своєї техніки створенням хороших умов тренувань.

Випитування у інструктора вищого пояса, спроби його купити.

Спроби отримати пояс для здійснення брудних намірів або демонстрації своєї переваги.

Навчання інструктором своєму мистецтву лише заради задоволення власних матеріальних запитів.

Розбіжність слова та справи.

Ігнорування спортсменом думки молодших.

Білет № 4

Розшифрувати духовний принцип «Наполегливість». «ДО-САН» (розшифрувати назву та вказати кількість рухів)

Відповідь:

Стародавні казали: «Наполегливість призводить до очищення та досконалості». «Той, хто буде сторазово наполегливий, забезпечить світ своєму дому». Щастя та удача найчастіше дістаються наполегливим. Для того, щоб чогось досягти, необхідно поставити собі за мету і наполегливо її домагатися. Один із секретів становлення майстерності в Таеквондо – наполегливе подолання всіх труднощів.

Назва туля «До Сан» є псевдонімом відомого патріота Ан Чхан Хо (1876-1938). Включення в туль 24 рухів символізує роки життя, присвячені цією людиною просвітницької діяльності та участі у русі за визволення Кореї.

Квиток № 5 Для чого потрібний «Туль». «ДАН-ГУН» (розшифрувати назву та вказати кількість рухів). Які кольори поясів існують у Таеквон-до.

Відповідь: Використання в тренуванні туль дозволяє шляхом повторення багатьох зв’язок рухів удосконалювати спаринг, підвищувати гнучкість, опанувати техніку рухів, зміцнювати м’язи, вчитися контролю дихання, відточувати плавність та ритмічність рухів.

Туль «Дан Гун» названий на честь Дан Гуна – родоначальника корейської нації та засновника Дангунської Кореї, яка існувала у 2333 р. до н.е. Туль налічує 21 рух.

У Таеквон-до існують такі кольори поясів: білий, жовтий, зелений, синій, червоний та чорний.

Квиток № 6 Чому пояс у Таеквондо зав’язується в один обхват? Як називається майданчик для проведення змагань із Таеквон-до? Розшифрувати духовний принцип «Самоконтроль». Відповідь: головне призначення пояса – підкреслити значення філософських засад Таеквон-до, а також позначити кваліфікацію спортсмена. 1 липня 1985 року було прийнято рішення про те, що пояс повинен оперізувати тіло, що займається один раз, а не двічі, як це практикувалося раніше. Один зворот пояса навколо тіла символізує: 1- «Про до іль кван» — прагнення, будь-що-будь досягти одну, раніше поставлену мету; 2 – «Іль пхен дан сим» — служіння одній справі з непохитною відданістю; 3 — «Іль кек пхіль сунг» — досягнення перемоги шляхом проведення одного удару. Майданчик для проведення змагань із Таеквон-до називається «Доянг». Самовладання надзвичайно важливе як у тренувальному залі, так і у повсякденному житті. Втрата самоконтролю під час спарингу може призвести до дуже серйозних наслідків обох суперників. Неуживливість усередині колективу є проявом поганого самоконтролю. Великий китайський мислитель Лао Цзи говорив: «Сильний — той, хто вміє перемагати себе, а не іншого».

Білет № 7 Що символізує напис на спині добка? Розповісти все про стійку «Гоннун соги».

Відповідь: напис робиться у вигляді вічнозеленого дерева – сосни.

«Гоннун соги» є найбільш ефективною стійкою для виконання атакуючих та захисних дій, спрямованих вперед або назад.

Нога переміщається вперед або назад так, щоб відстань між пальцями в поздовжньому напрямку становило 1,5 ширини плечей, а відстань між центрами стоп (у поперечному напрямку) дорівнювала ширині плечей. Коліно передньої ноги згинається таким чином, що уявна вертикальна лінія одночасно проходить через колінний суглоб і п’яту. Задня нога має бути прямою. Вага тіла розподілена рівномірно на обидві ноги. Стопа передньої ноги звернена вперед, стопа задньої ноги повернута назовні на 25 °. Поворот задньої ноги більш ніж на 25 ° ускладнює захисні дії при атаці ззаду. М’язи стоп повинні бути напружені (має виникати почуття, що стопи притягуються один до одного). При виконанні атакуючих та захисних дій з цієї стійки таеквондист може бути звернений до суперника особою або в півоберта.

Квиток № 8 Скільки існує тулів у Таеквон-до? Розповісти все про стійку «Нюнча соги». Розшифрувати духовний принцип «Непохитність духу».

Відповідь: в Таеквон-до існує 24 тулі, що символізує 24 години на добу, тобто. життя людини.

Стійка «Нюнча соги» широко застосовується при виконанні як захисних, так і атакуючих дій. Для удару передньої ногою потрібно лише незначне перерозподілити вагу тіла. Перевагами даної стійки вважаються можливість виконання прослизання та розташування таеквондиста в півоберту до суперника.

Нога переміщається вперед або назад так, щоб відстань між пальцями передньої ноги та зовнішнім краєм задньої ноги в поздовжньому напрямку становила 1,5 ширини плечей. Стопи при цьому розташовуються під прямим кутом. Рекомендується повернути обидві стопи приблизно на 15°. Для підвищення стійкості відстань між п’ятами у фронтальній площині має становити приблизно 2,5 см. Коліно задньої ноги згинається таким чином, щоб уявна вертикальна лінія одночасно проходила через колінний суглоб та пальці стопи. Коліно задньої ноги згинається пропорційно передній. Таз повинен розташовуватись над внутрішнім краєм колінного суглоба задньої ноги. Приблизно 70% ваги тіла має припадати на задню та 30% на передню ногу.

 «Тут спочивають триста, які виконали свій обов’язок». Ця проста епітафія відноситься до одного з найбільших подвигів в історії людства. Леонід і 300 спартанців, ставши на смерть на шляху полчищ Ксеркса, показали світові, що таке непохитний дух.

Таеквон-до повинні бути чесними і щирими. Зіткнувшись із несправедливістю, вони повинні діяти активно, нічого не боячись, проявляти непохитний дух, незалежно від того, хто їм протистоїть і як багато противників.